Historia firmy PIŁA MŁYN

Mała Elektrownia Wodna Piła Młyn

Firma PIŁA MŁYN powstała w połowie 1988 roku z chwilą kupienia siedliska Piła Młyn od którego wzięła nazwę. Działalność rozpoczęliśmy od remontu starego młyna, elektrowni i rozbiórek zagrażających zawaleniu budynków inwentarskich. W 1990 roku ruszyła mała elektrownia wodna i po raz pierwszy wprowadziliśmy prąd z odnawialnego źródła do sieci zakładu energetycznego. Nieprzerwanie od 1990 roku zajmujemy się wytwarzaniem energii w naszych elektrowniach wodnych oraz prowadzeniem serwisu technicznego i eksploatacyjnego małych elektrowni wodnych.

Podstawową działalnością firmy jest doradztwo techniczne w zakresie energetyki i gospodarki wodnej oraz wykonywanie projektów technicznych.
Wykonujemy projekty z zakresu energetyki wodnej, począwszy od projektów technologicznych na projektach wykonawczych kończąc. Zajmujemy się organizacją procesu budowy. Na życzenie Inwestorów prowadzimy cały proces administracyjny.

Wykonujemy: karty informacyjne przedsięwzięcia, raporty o oddziaływaniu na środowisko, operaty wodnoprawne, instrukcje gospodarowania wodą, projekty techniczno technologiczne, projekty budowlane i projekty wykonawcze. Pełnimy funkcję zewnętrznego nadzoru właścicielskiego, wspierając właściciela elektrowni w działaniach zmierzających do wykonania nowoczesnej elektrowni wodnej.

Realizując specjalistyczne części projektów elektrowni wodnych, współpracujemy z renomowanymi biurami projektów w Republice Czeskiej w Austrii, Kanadzie i w Polsce.
Udało nam się stworzyć zespół projektantów, łączących doświadczenie z innowacyjnością i pasją.

Mała Elektrownia Wodna Piła Młyn

Stary młyn

Mała Elektrownia Wodna Piła Młyn

Stary młyn

Mała Elektrownia Wodna Piła Młyn

Stary młyn

Dane kontaktowe

Click to open larger mapSIEDZIBA PIŁA MŁYN
  • Białe Błota 18,
    86-131 Jeżewo
  • +48 52 33 18 666
  • +48 602 652 262

DANE KONTAKTOWE

Click to open larger mapBIURO PIŁA MŁYN